| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salut!
Vin cu o întrebare: există pe net site-uri care pot remunera munca prin scrierea unor diferite texte de mână?
Dacă da, ajutați-mă cu idei.
Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti daram visul, dar asa site-uri nu mai sunt!
Scrisul de mana nu mai este folosit demult pentru reclame, publicitate, lucrari de licenta sau altele.

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru Violleta2022):

Nu e neapărat un vis, ci pur și simplu voiam să fac ceva cu o chestie la care, oarecum, mă pricep. Venise cineva la Imperiul Leilor cu un astfel de site, dar nu am avut inspirația să-l notez undeva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt situri care te plătesc să scrii articole pe diverse teme, în engleză.

| RxTx a răspuns:

Analizand textul scris de tine nu pot sa imi dau seama in ce sens sa renuti la munca?

Vrei sa iti dai demisia de undeva?

Sau vrei sa te iei de scris povesri gen Ion Creangă?
Cea de a doua versiune este exlusa pentru tine pentru ca oamenii trebuie sa inteleaga clar despre ce este vorba in cartea povestea scrisă de tine!

| RxTx a răspuns:

Daca vrei sa iri dai demisia atunci trebuie sa scii:" Domnule Director subsemnatul cu buletinul cnp seria
Va rog sa imi aprobati demisia
Si sa imi imanati banii pentru ca sa pot veni la acest job eu a trebuit să mănânc, să beau, să Fvt.

va multumesc
Cu respect stimă și profunde condolenanțe: Ion Nebunul!

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru RxTx):

Ești pe dinafară și nu era nevoie de asta. Nu vreau să-mi dau demisia de nicăieri (sunt polițist, am un salariu, oarecum, decent), știu doar că văzusem ceva pe la tv, de un site, care se ocupă cu "colectarea" și distribuirea de scrisori, texte, etc. Recrutează persoane care au un scris frumos, lizibil, ortografic, și sunt remunerați în funcție de munca depusă. Îmi plăcea să scriu, atâta tot.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

"Texte de mana", ahahaha happy

| Cupă_Daniel_1992 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Și ce găsești aiurea în exprimare? Dacă poți, ajuți, dacă nu, nu te mai trezi comentând, că nu e cazul.