| Andeeeys a întrebat:

Salut! Vreau sa accesez niște fonduri europene pentru o afacere, cu cine pot lua legatura în asa fel încât sa-mi prezint ideea și etc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cei de la findurile europene nu accepta idei, ci PROIECTE serioase, cu descrierea amanuntita a afacerii cu calcule de cheltueli si profit, cu amrotizari samd.

In orice caz, poti merge mai departe daca ai deja 60% din totalul banilor de care ai nevoie pentru acel proiect, pentru ca cei de la Fonduri Europene aloca numai 40-max 45% din restul sumei totale, tu avand obligatia sa ai deja firma, spatiu, autorizarile luate si cei 60% din bani, gata depusi in contul bancar al firmei.

Deci, pregatirile pentru acest prociet sunt mult mais erioase decat prezentarea unei idei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://fondurile-europene.eu/? gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI2aLSpvKZhAMVAbGDBx12nAmPEAAYAiAAEgI0pfD_BwE

| CristianPoponBossul a răspuns:

Vorbeste cu robertmtk e de incredere e cunoscut ca face rost de fonduri europene la afaceri mici