| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un laptop de pe eMAG in rate prin CETELEM, imi explicati cum fac? Adica stiu ca dai pentru a aplica pentru credit iar apoi voi fi sunat de la CETELEM.Actele necesare le voi trimite pe internet? Iar dupa ce rezolv cu cei de la cetelem ridic de pe posta produsul gratis nu?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ei au contracte cu anumite magazine, de exemplu eMAG, rata ta e acel laptop dupa ce cetelem livreaza banii spre eMAG da te ducidupa produs sau prin curier vine la tine

| valystefan10 a răspuns:

Salut
am luat in rate prin cetelem, si am platit dublu, prin urmare, iti recomand sa iei din altex, deoarece eu platesc acum rate catre altex.Eu am luat in valoare de 10.000 lei, si platesc inca 4000 de lei peste.
la cetelem, am luat in valoare de 1400, si am platit inca odata suma.
decizia iti apartine

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai bine (daca ai venituri) fa-ti un card la Raiffeisen si iei in rate fara dobanda. Cetelemul este o hotie. Vezi cardul eMag de la Raiffeisen: http://bit.ly/2u1qvxk Ia legatura cu ei si-ti vor explica tot. Uite: Telefon fix :021 200.52.00
Telefon mobil :0722.25.00.00

| lilith16 a răspuns:

Mai bine nu folosi cetelem. parintii mei se chinuie de 5 ani cu ei si nu se mai termina rata. si daca nu plăteşti e nasol. crede-ma încerca prin alt mod

| Andrei_Balint_1998 explică (pentru RAY):

Da.dar pot la telefon sa rezolv cu creditul? sau cum

| RAY a răspuns (pentru Andrei_Balint_1998):

Logic ca nu, semnezi un act Andrei

| darrio2007 a răspuns:

CETELEM are dobanzi mari. Te-as sfatui sa incerci altceva.