| Xenoverse a întrebat:

Vreau sa ma apuc sa fac bani pe net, ce site-uri imi recomandați dar sa fie si sigure de unde pot scoate bani?

Mersi anticipat.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci?

| Xenoverse explică (pentru suntserios):

Deocamdată nimic sunt la inceput.

| suntserios a răspuns (pentru Xenoverse):

Pai si cum ai vrea sa fii platit daca nu stii sa faci nimic?

| Xenoverse explică (pentru suntserios):

Acum învăț sa fac unele chestii, niciunul nu s-a nascut invatat.

| PainTech a răspuns (pentru Xenoverse):

Intai inveti, apoi scoti bani. Nu prea ai cum sa fi liber profesionist daca nu esti in primul rand profesionist.

Dupa ce inveti sa faci ceva ( design, muzica, desen virtual, carti, tradus, modelare 3D, programare/scriptare, web design, etc. ) pui intrebare iar si te ajutam sa gasesti o piata.

Eu as zice sa mergi pe partea de design grafic. Nu e mare lucru, inveti tot ce ai nevoie de pe net si gasesti destule persoane care vor bannere pentru Youtube, motiv pentru care o sa scoti bani fara sa cauti prea mult clienti ( stiu din experienta ).

| 120bulevard a răspuns:

Nu poti sa faci bani pe net, punct

| Xenoverse explică (pentru 120bulevard):

Esti sigur?

| PainTech a răspuns (pentru 120bulevard):

Afrmatia asta era valabila poate acum 20 de ani. Te asigur ca acum e mai posibil decat niciodata sa faci bani pe net, daca stii sa faci ceva.

Siteurile care te platesc pentru ca te uiti la reclame sau sa completezi chestionare... asta e alta treaba. Si acolo se fac bani, doar ca nu tu esti persoana care face bani.

| Irinelp a răspuns:

Du-te la munca.ro sau lasa lenea in pace.ro asa esti sigur ca scoti banihappy

| RainbowD a răspuns:

DevianArt. Asta dacă ai talent la desen. Poți desena, de mână pe tabletă grafică, sau chiar să lucrii în Photoshop și să urci pe site-ul de mai sus materialele ce le-ai făcut contra cost. Cei interesați de ele le vor cumpăra. Toate cele bune!

| Swetlly122 a răspuns:

Videochat

| nicucarlos a răspuns:

Https://youtu.be/G07i0i9ohAs
urmareste acest video vei afla cum poti cistiga online