| George20010 a întrebat:

Salut,vreau să pornesc o afacere pe bază de energie fotovoltaică și am de gând să cumpăr un teren de început mai mic și să amplasez panouri solare pentru a furniza energia către firme care se ocupă cu așa ceva. Intrebarea mea este, dacă merită investiția deoarece nu aș vrea să investesc degeaba, vă mulțumesc că vă faceți timp să mă ajutați cu răspunsuri.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" să pornesc o afacere pe bază de energie fotovoltaică... întrebarea mea este, dacă merită"

răspunsul e: fă planul de afaceri (o chestie complexă și laborioasă care ți-o poate redacta la o adică, o firmă specializată, pe bani. Bani buni)

1 răspuns:
| DataScience a răspuns:

Nu merita, investitia parca calculasem mai de mult ca o recuperezi in peste 10 ani sau 15, iar bateriile trebuie sa le inlocuiesti tot in vreo 15 ani parca.