| aliasc a întrebat:

Pareri UNITBV Ingineria sistemelor de energii regenerabile?
Imi doresc mult sa urmez aceasta facultate deoarece ma pasioneaza tot ce tine de energie verde...Intrebarea este urmatoare. Pot oare sa ma angajez la anumite firme pentru montare/mentenanta pentru panouri solare? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Facultatile au de obicei evenimente cu portile deschise, tocmai pentru a raspunde la toate intrebarile candidatilor si viitorilor studenti.Iar la astfel de firme te poti angaja in timpul facultatii.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Montarea panourilor solare este mai mult munca mecanica, de lacatuserie, pentru care nu trebuie facultate, ci se poate invata la locul de munca.
Facultate poate ai nevoie pentru proiectarea unor sisteme de panouri solare, eoliene sau de alta natura.

| sierra1 a răspuns:

Dacă postul ochit prevede in fișă, o asementea cerință, de ce nu. Deși nu prea ai ce "mentenanță" să faci la ele

| aliasc explică (pentru sierra1):

Mersi de raspuns!