| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Activez de ceva vreme intr- o Organizatie de mediu si tot ce vreau de la voi ar fi sa imi dati si mie cateva idei de proiect de promovare si constientizare a cetatenilor, pe care sa le putem desfasura in oras. Cel mai bun raspuns primeste funda?

1 răspuns:
| manuel72 a răspuns:

A sensibiliza cetatenii in Romania pe linie de mediu e asa de simplu ca si cum ai face o gaura in apa.Adica sa faca gratare la padure si sa-si stranga gunoaiele care le fac? Sa nu mai arunce hartii pe geamul masinii? Sa foloseasca cosurile de gunoi pe strada? Sau sa nu mai sparga seminte pe plaja, sa nu ingroape chistoace, pahare si sticle in nisip? Incearca...desi ar trebui sa incepi de la gradinita cu proiecte de-astea.