| anonim_4396 a întrebat:

Salutare dragilor!

Sunt voluntar intr-o organizatie eco si doresc si eu de la voi cateva idei de promovare!
Funda.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Firdinica a răspuns:

Pai am o multime de idei pentru tine :
1. faceti-va cunoscuta campania printr-o pagina de facebook, prin twitter sau chiar youtube prin filmulete educative sau facute la anuimite intalniri importante pentru natura etc.
2. Poti sa-ti strangi echipa si sa faca fiecare o idee de fluturas, iar voi, impreuna!, sa alegeti in jur de 3-4 pe care sa le multiplicati si sa le impartiti oamenilor pe strada. Puteti trimite si la posta locuitorilor din alte orase, daca o sa le placa le vor spune si vecinilor.
3. Daca vrei va puteti face un stand pentru a putea avea totul mai organizat. Puteti confectiona lucruri gen un breloc cu Terra, pungi eco cu mai multe desene despre ecologie pe el si multe altele pe care sa le oferiti gratuit.
Daca ai fi dat mai multe detalii despre organizatia din care faci parte ti-as fi dat mai multe idei.

| roby7655 a răspuns (pentru Firdinica):

Let's Do It, Romania!

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai bine e de pus osul la treaba, colectarea selectiva a deseurilor, curatenie pe spatiile verzi

Răspuns utilizator avertizat
| iuli000 a răspuns:

Plantati copaci strangeti gunoiul faceti pancarde

| RC33 a răspuns:

Google AdWords, fluturasi, pagina de facebook etc.

| Andreeutza_Andreea_1983 a răspuns:

Convingeti colegi,prieteni sa faceti impreuna o campanie de promovare,un stand undeva in centru,in parc,etc unde sa aveti fluturasi, poate si un portabil cu o prezentare, felicitari, lucruri care sa dovedeasca munca voastra si care sa ii faca si pe alti sa vi se alature.
Un sondaj de ce vor /nu vor sa devina voluntari iar cei acre doresc sa devina si le prezentati avantajele, dezavantajele.