| KiduuBwaa a întrebat:

Salutare. Am 13 ani, si vreau sa bag un bilet la Winner BET. Am o prietena de 13 ani, la fel ca mine, si a castigat 16 lei. Este un joc de noroc cu cifre, asa am vazut. Imi poate explica si mie cineva daca pot juca la 13 ani, si cum se procedeaza la jocul cu cifre? Nu cel cu pariuri sportive, cel cu pariuri cu numere sau nu stiu.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă te apuci la 13 ani de d-astea, până la 25 pierzi casa. laughing Dar cum adică a pus? E ilegal sub 18 ani. A ajuns ca-n cârciumi?

| KiduuBwaa explică (pentru Gizăz):

Nu, bag doar asa 1 leu de curiozitate sa vad daca castig ceva.

| untu a răspuns:

Ar fi bine sa nu te joaci, creaza depedenta! Toate jocurile de noroc sint masluite si aranjate ca jucatorul sa piarda mai des si sa castige foarte rar banii! Te poti imbolnavi de LUDOMANIE!

| KiduuBwaa explică (pentru untu):

Nu, nu fac prostia asta. Doar bag 1 leu odata, sa vad daca e si castig ceva. Daca nu castig nimic, voi mai baga cate 1 leu la Steaua - Dinamo sau toate meciurile importante in care joaca Steaua.

| Gizăz a răspuns (pentru KiduuBwaa):

Se vede că nu ai mai jucat. Dacă bagi 1 leu la Steaua - DInamo şi pui pe Steaua la cotă de 1.3 câştigi 30 de bani. laughing Şi eu zic să stai cuminte. Aşa zici acum că nu ai mai jucat, dar alea creează dependenţă.

PS. Dacă prietenul tău a băgat 1 leu la bile şi a scos 16 înseamnă că a prins cotă de 16. Adică bulan chior. Ca să-ţi dau un exemplu, dacă ar fi pus 100 de lei ar fi luat 1600. Norocul ăla nu îl pupi tu aşa des cum crezi. Per total pierzi bani aiurea.

| untu a răspuns (pentru Gizăz):

Asa-i! Are dreptate!

| crbogdan a răspuns:

Pai iti alegi cifre si le pui pe bilet apoi validezi biletul si astepti sa se faca extragerea si gata daca ai noroc castigi. La mine in oras se face la fiecare 10 minute extragerea.