| MihaiEnescu a întrebat:

Salutare, as vrea sa bag un bilet la pariuri sportive, dar imi poate explica si mie ce inseamna handicap etc. Multumesc de ajutor!

5 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Handicap e cand o echipa primeste un avantaj fictiv. Daca tu pui ca bate Real la handicap 2 goluri, inseamna ca daca bate 1-0 o sa pierzi biletul. Exista si handicapuri la care daca se termina 0-0 ti se returneaza suma. E un avantaj fictiv cu alte cuvinte.

| MihaiEnescu explică (pentru ZEU93):

Deci trebuie sa bata la diferenta de doua goluri? ex: 2-0; 3-1; 4-2?

| ZEU93 a răspuns (pentru MihaiEnescu):

Da. Depinde ce handicap alegi, exista pariuri pe handicap si la cornere. Daca alegi pe meci, iti apare acolo +1, sa zicem ca joaca Real cu Fc Dunarea. Si daca pui ca o sa bata Real, meciul porneste de la 0-1 pentru Dunarea. Orice ar fi in meci le mai pui alora un gol. Deci daca bate Real 2-0 in meci, 3-1 castigi daca bate doar 1-0 pierzi.

| ZEU93 a răspuns:

Iti mai las un mic ghid, poate intelegi mai bine : http://www.stanleysports.ro/ghid.php?ghid=fotbal3&id=216#ticker01

Răspuns utilizator avertizat