| Muhiemmm a întrebat:

Salutare, am luat un iPhone de la flanco in rate pe 36 de luni, de exemplu dacă intartizii cu o rata sau nu mai pot sa o plătesc pe toată ce mi-ar putea face? Pot sa fac închisoare?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchisoare nu faci. Dar la un credit viitor sau angajare, ti se vor opri banii.
Orice ai face nu scapi. Nu o lungi, că datoria va fi din ce in ce mai mare.

| Hyperion7 a răspuns:

Hai mai bine sa nu ne jucam de-a "ce se întâmplă dacă", că sigur nu se întâmplă ceva bun big grin
Dar nu, închisoare, in prima instanta, nu faci.

| adryang78 a răspuns:

Nu faci închisoare, stai calm. O să-ți calculeze penalități.

| nevermind1234 a răspuns:

Nu. Vei plăti ceva penalități dacă întârzii numai. Doar dacă nu mai plătești deloc, vor pune o firmă care se ocupă de recuperări pe urmele tale, care foarte legal îți poate pune proprire pe salariu/venit astfel încât vei fi plăti cu sau fără voia ta, și mult mai mult, evident.

| XMarya78 a răspuns:

Nu. Vei fi executat silit de judecatorie sa platesti suma.
O sa ai popriri pe cont(cand primesti bani de la un cont sau depui bani o sa iti ia banii)