| Bucur_Alex_1987 a întrebat:

Salutare, am niste bacnote suedeze vechi, s-au schimbat si adaugat altele recent, mi le schimba la bnr in lei?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Daca au iesit din uz nu le mai schimba. BNR schimba doar banii romanesti. http://bancherul.ro/banii-vechi-mai-au-valoare,-se-mai-pot-schimba--17148

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Nu, nu ii mai poti schimbi la banca deoarece au iesit din uz.Dar macar ii poti vinde unor colectionari de asa ceva.Sunt cu miile.P.S: Bancnote*

| ALGator a răspuns:

Încearcă.

| ALGator a răspuns:

Încearcă. Pot să ma interesez in Suedia. Depinde dacă merită.

| francut a răspuns:

Eu stiu ca orice bancnota inlocuita are un timp in care se mai poate schimba in BNR dupa scoaterea din uz. Daca nu ai depasit acel timp, incearca.

| Salontanul a răspuns (pentru francut):

Doar pentru banii romanesti. E banca Romaniei nu banca mondiala!

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns:

Păi dacă s-a schimbat bacnota, nu cred că t-i le mai schimbă.