| Emannnuel a întrebat:

Salutare...am o mica intrebare legata de depozitele acestea ce se fac la banca... "depozit la termen" nu vreau sa scriu prea mult pentru ca nu stiu sa ma exprim atat de bine in cat sa intelegeti exact ce vreau sa zic treaba e mai complicata.am sa atasez o poza : http://i.imgur.com/X1i5Y.png

Deci daca le depun bani la ei ei imi dau 5.5% lunar sau care e ideea?
Si inca ceva. se merita?
Multumesc

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Nu.dobanda aia de 5, 5% este dobanda anuala.eu nu te sfatuiesc sa faci depozit la ing.mai bine mergi la bcr,ca au o gramada de tipuri de depozit la termen, cu dobanzi mai mari. cele mai bune sunt alea cu dobanda fixa, mai ales pe 1an sau 2. [daca stii ca nu ai nevoie sa scoti bani pe perioada asta].de ex.eu am facut un depozit Maxi Plus[da e minim 20. 000lei]pe 2 ani cu dobanda fixa de 7, 25% pe an.
pentru sume sub 20.000, poti face un depozit[dob.fixa]la 1 an, de ex., cu dobanda de 6%.
ps.cauta si tu pe net; bcr depozite si o sa gasesti acolo toate detaliile.