| laeimbrea a întrebat:

Salutare, am primit o vitrina de la Timisoreana, până acum a mers bine, azi am observat ca nu mai răcește cum trebuie, ba chiar este calda berea, nu am umblat la nimic la ea, doar ca am dat-o putin mai încet, să nu se răcească berea așa tare, după ce am observat ca nu mai răcește, i-am dat iar la viteza maxima, până acum vad ca nu se simte diferența la bere...

Aveti idee ce as putea sa ii fac?
Poate daca o scot din priză putin si după o bag iară?

9 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Las`o si tu pana maine scoasa din priza, o bagi de dimineata si vezi pana seara cum e happy.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu poti sa i faci nimic ca nu stii ce, sună i pe cei de la Timisorana ca este a lor vitrina, sa vina sa o repare, sau sa i ti aduca alta, daca te bagi sa o repari tu o sa o strici si trebuie sa o platesti.

| laeimbrea explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, tot nu merge și după ce am scos-o din priză, luni o să îi contactez.

| darrio2007 a răspuns:

Tot ei iti asigura si mentenanta. Suna-i.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru laeimbrea):

Poate ai ars motorul cand ai umblat la ea sa o dai mai încet.Sau numai are freon ca acela face sa înghețe,

| laeimbrea explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e ars pentru ca ventilatorul merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru laeimbrea):

Nu are legatură una cu alta, ventilatorul poate fi alimentat din alta sursă nu din motor, motorul are rol impreună cu freonul sa răcească frigiderul sa înghețe, daca motorul s-a ars atunci numai asigură răcirea, poate nu este ars motorul poate este defect acel releu care cuplează si decuplează motorul, urmareste sa vezi daca motorul porneste la interval de 15 sau 30 minute, sau merge nonstop motorul fara sa se mai oprească. Acolo trebuie un frigotehnist sa vină sa il repare el va constata defectul, daca este motorul e nasol ca trebuie inlocuit, daca este doar freonul e mai simplu ca il încarcă frigotehnistul.

| laeimbrea explică (pentru CristiDinBucuresti):

Se aude doar ventilatorul cum merge, motorul nu... luni sun la ei, in weekend nu mi-ar răspunde nimeni.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru laeimbrea):

Sa ars motorul.