| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. am avut oportunitatea de a face scoala de soferi gratuit. si cum erati toti dupa ce v-ati luat permisul as conduce intr-una. problema este ca nu am bani sa-mi iau masina si de un an si ceva de cand am permisul nu am condus mai mult de 4 ori cate 2-3 chilometrii. Vreau sa imi iau masina dar acest lucru nu este posibil prea curand... am o mama in varsta care nu mai are loc de munca si trebuie sa o ajut si pe ea. nu am dus o viata prea usoar pana acum, in fine nu vreau sa impresionez cu povestea mea, ce vreau sa intreb este:
Exista cineva in Romania asta care sa-mi dea bani sa-mi iau o masina fara sa vrea nimic la schimb?
Raspunsul il cunosc, va rog sa nu va deranjati sa-mi scrieti teorii despre cum se castiga banii. Stiu si ca poate o sa par un pic nesimtit dar, eu sper intr-o minunehappy

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu exista nimeni care sa-ti dea bani degeaba. Donatii se fac in cazuri serioase (cancer, calamitati naturale, etc)
Daca vrei neaparat sa conduci, angajeaza-te sofer.