| Twister09 a întrebat:

Salutare, am un credit și am primit acest mesaj :Considerand venitul virat, din martie rata dobanzii aplicata creditului va fi 20.99%.Obtine noul scadentar din OTP Direkt sau in sucursala.
A spus cel de la banca ca cum nu-mi întra salariu la ei.
Ratele sunt fixe, poate sa crească ca nu-mi întra salariu la ei?
O zis cel de la banca ca rezolva.
Eu n-as vrea sa ma mut cu cardul la ei, deoarece firma unde lucrez lucrează cu o banca.
Oare poate rezolva, fara sa ma mut cu cardul la ei să-mi între salariu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai majoritatea bancilor dau dobanzi mai mici celor care incaseaza veniturile la ei, daca nu nu o faci vei avea o dobanda mai mare.

| Twister09 explică (pentru suntserios):

Pai am creditul de 6 luni, sa crească după 6 luni?

| suntserios a răspuns (pentru Twister09):

Acuma ce scrie in contractul tau de credit nu știu...