| NoBodyOriginal a întrebat:

Salutare, are cineva o idee de o afacere interesanta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brutărie care să facă pâine neagră (fără amelioratori, din făină integrală), consistentă și sănătoasă.

Eu mi-am cumpărat aparat și fac acasă. E un deliciu.

Cred că există cerere suficientă, plus că oamenii care o gustă ar face reclamă. Ai face un bine zonei în care activezi. Și cred că ai avea o satisfacție deosebită cu asta. Că până la urmă să câștigi un ban doar ca să-l câștigi e puțin, când poți și să faci bine în același timp.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Preparare de ingrasaminte bio din gunoi de grajd.
Preparatele s-ar putea vinde in flacoane pentru flori in ghiveci sau in canistre /butoaie pentru gradini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt sigur ca au multi, dar de ce ar spune o in gura mare?

| NoBodyOriginal explică (pentru suntserios):

Nu vreau sa fac afacerea asta. Am nevoie la ora de educație antreprenoriala. De asta am si scris aici

| shu7e a răspuns (pentru NoBodyOriginal):

Atunci "soarele" e limita, depinde ce te intereseaza/ pasioneaza. Ca sa raman la Musk si daca ai fi studiat macar un pic companiile care se ocupa cu zborul spatial ai putea dezvolta ideile si tehnologiile lor.
Dar daca te intereseaza altceva... de ce nu incerci orice idee ce o poti dezvolta.
Nu stiu ce prof ai dar aici (in scoala la teorie) ai voie sa gresesti cat de mult vrei fara sa te coste prea mult ba chiar altii te pot ajuta sa-ti pui la punct ideile sau sa vezi ca nu-s rentabile.
Mult succes la proiect

| gemeni6226 a răspuns:

E complicata dar veche si naturala :cresterea viermilor de matase.Necesita spatiu mare si frunze multe pana cresc precum gasirea cuiva interesat sa cumpere.Ar mai fi cultivarea sofranului un condiment foarte scump dar iar e complicata recoltarea.Sau creerea unei de ferme de strut.

| shu7e a răspuns:

Interesant ar fi daca ne-ai duce pe Marte inaintea lui Musk

| NoBodyOriginal explică (pentru shu7e):

Va duc si pe Soare daca vreti

| Jukosto a răspuns:

Scobitori cu trei colturi.