| Dobrin_Marian_1990 a întrebat:

Salutare, vreau sa investesc undeva la 10.000 euro într-o afacere, imi poate oferi cineva o idee? Multumesc.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Crescatorie de struti.

| Goete a răspuns (pentru Bula):

Cu 10.000? hahaha

| Bula a răspuns (pentru Goete):

Sa-ti iau pofta de ras: :P
https://www.mediafax.ro/......a-16816012

| Goete a răspuns (pentru Bula):

Ti-i poti cumpara cu 10.000 de euro dar instalatiile necesare si caldura de care au nevoie mai ales de cand apar ouale pana implinesc 3 luni, oeste 25°C si umiditatea controlata sub 40% - intre multe altele - nu iti ies toate din 10.000 daca nu ai de dinainte macar o hala pe care sa o poti incalzi si fi linistit ca nu e o munca usoara

| Bula a răspuns (pentru Goete):

Sa castigi bani, nu e usor.
Mai ales, cand esti la inceput, dai de o gramada de piedici.
Dar daca te orientezi bine, poti face, pas cu pas.

| Goete a răspuns (pentru Bula):

Cu struti, iti doresc bafta.

| Bula a răspuns (pentru Goete):

La mine cresc doar vrabii, ciori si alte asemenea inaripate... big grin

| Goete a răspuns (pentru Bula):

Pui de cioara, poti deschide un restaurant cu specialitatea pui de cioara. Din cate am i teles sunt buni happy

| Bula a răspuns (pentru Goete):

E o idee, si inca una buna! big grin
La mine in oras, toamna si primavara vin si zboara ciorile cu zecile de mii seara si dimineata, in semi intuneric.
Problema este doar cum sa le prinda, fiindca invadeaza parcurile si unde mai apuca... happy
Deci, materie prima exista, desfacere s-ar putea face, problema este doar cu aprovizionarea. laughing

| Goete a răspuns (pentru Bula):

Ne mai gandim, noaptea e un sfetnic bun... si ne asociem

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cumpara cateva hectare. Nu conteaza unde, preferabil intr-o zona cu potential de dezvoltare imobiliara peste citiva ani la periferia unui oras mare. Daca nu, merge si cu teren agricol de dat la o asociatie. La instabilitatea fiscala de la noi din perioada asta, nu as recomanda nici dusmanilor sa se apuce de afaceri.

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Buna idee, asa nepotii sau stranepotii vor putea avea cat de cat ceva

| flixbuster a răspuns:

Tu s-ar putea sa intrebi serios dar cred ca vei primi raspunsuri la misto. Nu cred ca TPU este o comunitate de business. S-ar putea ca prin locuri de genul de mai jos sa ai mai mult succes:

http://www.meetup.com/Bucharest-Startup-Founder-101

In plus, cine are o idee de business de 10.000 EUR va incerca sa gaseasca 10.000 EUR (nu este chiar o suma imposibila) si sa isi puna in practica ideea, nu sa o dea altuia gratis.

Idei pe bani ai putea sa gasesti sub forma de francize. Vezi aici:

http://www.francize.ro

| IIIshaneIII a răspuns:

Eu zic ca este mai profitabil sa ai investesti in pacanele, scoti profit 100% daca iti pica septari, daca nu aia e mai sunt si alte pacanele, e plin bucurestiul, bani sa ai si te inbogatesti de te faci milionar ca trump.

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Spalatorie sau vulcanizare, de ce nu si un magazin

| Anonim103723 a răspuns:

Spălătorie auto

| Goete a răspuns (pentru Anonim103723):

Cu fete in tanga

| lovelyunicorn48 a răspuns:

Pariuri sportive