| numesiprenume0 a întrebat:

As dori si eu sa scriu un anunt pentru angajare, dar care sa fie cu termenii specifici, clar si convingator. Cine ma poate ajuta cu redactarea? Doresc sa scriu in el urmatoarele ideisickcaut loc de munca ce nu necesita experienta, cu un program flexibil... Dupa-amiaza daca se poate, cu exceptia a doua zile din cursul saptamanii unde pot lucra si de dimineata+weekendul.
Va rog frumos sa ma ajutati sau cel putin sa va abtineti de la comentariile la caterinca(pentru cei care este cazul). Ofer funda, multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Caut loc de munca care nu necesita experienta, as dori un program flexibil in care sa lucrez preponderent dupa-amiaza, dar pot sa am si doua zile pe saptamana cand pot sa lucrez dimineata.( sper sa te ajute, macar sa te orientezi )

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti dau cateva idei pentru astfel de job-uri posibile:
- magazine mari, la descarcare-aranjare marfa, curatenie (gen Auchan, Kaufland, Lidl etc)
- firme cu produse fastfood (Mc Donalds, KFC etc)
- spalatorii auto
- etc.
In principiu, locuri unde se angajeaza multi studenti, in part time, chiar si pentru cateva luni, pentru a-si completa veniturile.

Mergi, bati "la usa" acestor firme si tratezi cu serviciul personal (PR). In asa fel iti poti alege unde-ti convine mai mult sa lucrezi.

De asemenea, se fac si burse de job-uri periodice pentru studenti si nu numai.

Daca te inscrii la "fortele de munca" (AJOFM) pentru cautare de loc de munca, si ei iti pot da sprijin, chiar si cursuri de calificare profesionale gratuite, abonament pe o linie de transport in comun gratuit etc.

| DovleacTurbat a răspuns:

Pai daca nu esti capabil sa-ti "vinz produsul" adica pe tine (suna cam ciudat), sa te promovezi pe tine insuti mai bine zis, crezi ca esti capabil sa te descurci cu un astfel de job?

| Iunix a răspuns:

Pe un eventual angajator o să-l intereseze ce şti să faci, personalitatea ta, dacă eşti muncitor şi în ce domeniu ai fi dispus să lucrezi.