| KALASHER a întrebat:

Salutare,cum credeți că aș putea câștiga bani din gaming? Fundă la cel mai detaliat/concret răspuns/exemplu

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Muncesti la EA sports cu fifa faci probe cu contract de munca te joci toata ziua si le zici asta nu e bine, asta asa si aia asa. Pana cand se ia o decizie finala.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In caz ca ai munci ca probator de jocuri pentru o companie da.

| KALASHER explică (pentru mgtow):

Mai detaliat?

| mgtow a răspuns (pentru KALASHER):

Muncesti la EA sports cu fifa faci probe cu contract de munca te joci toata ziua si le zici asta nu e bine, asta asa si aia asa. Pana cand se ia o decizie finala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ti au zis niste oameni pe aici e adevarat. poti castiga bani din competitii sau poti lucra ca si tester la frimele mari de jocuri, insa ai idee cum se ajunge acolo? greu enorm de greu. ai idee pentru o firma precum EA sports cate mii de oameni aplic apentru un post de tester? Care apropo postul e undeva prin alte tari si angajeaza doar oameni buni, foarte buni, nu copii care se joaca 2-3 ore pe saptamana

| diablo2 a răspuns:

Pai depinde, cel mai multi bani se fac din jocurile : L.O.L, DotA, CS:GO, Starcraft... trebuie sa iti gasesti o echipa si dupaceea sa participi la competitii in care premiul este in bani. A doua metoda ar fi youtube-ul unde trebuie sa ai rabdare de la 3 luni pana la 1 - 2 ani, sa produci content de calitate si nu doar gaming si vlogging etc...

| Serenty a răspuns:

Buna,pai simplu te antrenezi, pentru a ajunge bun la un joc etc:Counter Strike, DOTA, LOL,.De tu duci la clubul gaming, dai o proba daca te accepta vei participa la concursuri si vei putea castiga si bani. Exemplu un Meci LOL castigat in Gaming Intreaga echipa primeste in jur de 100.000 de mii de euro si se impart la toata echipa.

| Borza_Victor_1990 a răspuns:

Pai daca vrei trebuie sa te apuci sa faci un videoclip pe zi daca peste o luna maxim 3 faci 500 abonati ma refer la youtube atunci inseamna ca poti continua sau 300 abonati dupa iti faci un proiect sau orar cum vrei tu sa ii spui apoi daca vezi ca faci mai multi abonati incerci sa gasesti sponsori
asta care duce la 3 videoclipuri 2 pe zi
faci o serie de joc cum ar fi minecraft sau fifa etc care vezi ca e mai apreciata. incerci sa recomanzi diferite dispozitive sa accesorii pentru gaming. Mult succes! happy