| Aurelian_Ştefan_1995 a întrebat:

Am implinit 18 ani din august, sunt in clasa a 12a si mi-am depus acte pentru alocatie, vine si din urma?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pe perioada vacanţei de vară NU se dă Alocaţia de stat pentru cei peste 18 ani!
Deci, o primeşti "din urmă" pe perioada de la începerea anului şcolar ( cred că NU se dă alocaţie pentru jumătate din luna Septembrie ) - deci, vei primi în Noiembrie Alocaţia aferentă lunii Octombrie ( Alocaţia se primeşte cu o lună în urmă )...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ceu-funda/

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa o primesti si pe lunile pe care nu ai primit-o, daca ai cerut asta.

| J0B0MAT a răspuns:

Da,o sa vina, dar mai tarziu.