| aimullah123 a întrebat:

Salutare!
De ce ai nevoie ca sa faci tu excursii cu autocarul personal?
Banuiesc ca permis pentru categoria D, un autocar... niste autorizatii sau ce iti mai trebuie?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai asigurare de viata si de accidente pentru persoanele ce se vor transporta.
Iar Asiguratorul nu-ti face asigurarea pana ce nu ai toate documentele si autorizarile in regula... big grin

| Alfred0703 a răspuns:

Cum am inteles, parca iti mai trebuie si ceva atestat de transport persoane, dar poate gresesc.