| NYØ2002 a întrebat:

De ce pe internet iti iei mereu teapa? Un coleg de-al meu si-a cumparat o pereche de adidasi de la marca adidas la 500 lei de pe eMAG si dupa o saptamana s-au rupt. Nu mai poti avea incredere in internetul asta?

9 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Pai daca si i-a luat de pe Emag... logic ca s-a întâmplat ce s-a întâmplat.Nu s-a putut gandi putin?
Bine ca a dat 500 de lei pe o pereche de pe Emag, inloc sa ii ia de pe site ul lor putin mai scumpi, dar originali? Dmn...
referitor la întrebarea ta, daca te duce capul si comanzi de unde trebuie ai sanse extrem de mici sa nu iti vina ce trebuie.
Oricum fără supărare, cat de prost sa fie sa dea atâția bani pe niste pantofi si in al doilea rand sa ii ia si de pe internet!?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Goddessss):

Insinuiezi ca eMAG vinde fake uri? sau cum? ca eu tare ma indoiesc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cumpar aproape exclusiv online. doar mancarea o mai iau din magazin. si nu am luat absolut nicio teapa pana acum. am mai luat produse care nu mi se portiveau dar de aia exista retur.

| johnnny123 a răspuns:

Cu ce este vinovat internetul că unele produse au probleme de calitate, deși sunt originale? Crezi că dacă-și cumpăra aceiași adidași din magazin erau mai buni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Absolut toată încălțamintea mea e de pe eMAG și e originală lol

Bula
| Bula a răspuns:

Ca orice firma, si Adidas face atat produse ieftine, cat si scumpe, in functie de calitate. El poate si-a cumparat ce era mai ieftin.
Insa prima data sa verifice daca este intr-adevar marca Adidas si nu Abibas sau asemanator.

Nota:
In 15 zile poate returna marfa fara explicatii, daca nu-i place, iar garantia minima pentru imbracaminte /incaltaminte este de 30 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa isi cumpere din reprezentanta adidas
Da mai multi bani da da pe ceva calitativ

| Andreeush a răspuns:

Depinde de calitatea lor.

| christine99 a răspuns:

Nu prea vad cum e posibil ca o pereche noua de adidas sau nike sa se rupa, eu folosesc papuci de la firmele astea si tin ani de zile la un pret sub cel mentionat de tine. Pe Emag mai vand multe firme necunoscute, poate a cumparat un fake.