| RAY a întrebat:

Voi ati patit asa ceva, am cumparat o pereche de adidasi de la adidas reprezentnta lor din mall cu 553de ron dupa 2 saptamanii sau rupt,azi am fost cu ei mi-au spus ca cica nu sunt rupti sau sunt dar nu foarte mult in fine mi-au dau banii inapoi, e orignal sau contrafacut, cum se pot rupe asa repede doar de la simplu mers pe jos putin?

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Dupa ce ai relatat avand in vedere ca s-au rupt de la mers raman doua variante. Ori sunt contrafacuti, ori pur si simplu a existat un defect la lucratura. Pana la urma orice om mai greseste.

| RAY explică (pentru Aylee):

Am sunat in Germania ei nu garanteaza ca sunt originali, de fapt ei nu garanteaza pentru nimic cei acolo asa zisa reprezentanta adidas, eu cred ca sunt contrafacuti, nu are cum asa rapid sa se rupa, am avut no name care mau tinut si un an

| Aylee a răspuns (pentru RAY):

Cred ca esti instarit de ai dat 520 de lei pe ei. Eu mi-am luat o pereche de papuci gen skater de la Vty si m-au tinut 4 ani pana sa se roada talpa laughing. Daca sunt contrafacuti, spun sa faci o sesizare la cei de la protectia consumatorului.

| RAY explică (pentru Aylee):

Am dat pentru ca credeam ca sunt de calitate, miau luat bonul nu am dovezii ca am luat ceva

| Aylee a răspuns (pentru RAY):

Atunci nu prea ai ce le face. Iti las pe privat un website de unde sa iti cumperi lucruri si iti garantez eu pentru calitatea lor, am cumparat o multime de la ei si sunt chiar multumit. Transportul costa ceva bani dar daca iti mai iei niste prieteni, o sa fie insesizabila factura de transport.