| valerian97 a întrebat:

Salutare.
Detin un grup de Facebook destul de mare (130k+ de membri) si doresc sa scot si niste bani din acest grup,tinand cont ca pierd destul de mult timp in administrarea lui.
Pentru inceput am o taxa pentru putea cineva sa posteze, dar este foarte putin.

Ce metode recomandati pentru a-mi valorifica timpul? Voi cumprocedati?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca mi s-ar cere 1 leu ca sa postez pe un grup, din principiu as parasi grupul.
Nu pentru ca nu as plati un leu, ci din scarba pentru Facebook. E un gunoi, nu-s nebun sa mai si platesc pentru a citi replicile tuturor prostilor.
Eu administrez un grup in care cred ca am blocat sute sau mii de persoane, insa pentru bani, ies din casa si muncesc.
Facebook e doar pierdere de timp.

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde ce tematică are grupul tău. Daca este strict caterincă atunci nu o să-ți plătească nici dracu bani să posteze pe un grup un meme. Dacă este pentru promovare business-uri atunci se schimbă treaba. Pune un tarif de 15 euro per promovare printr-o simplă postare creată de respectivul membru.

| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand gandeste-te cine ar plati ca sa posteze. Vanzatorii! Deci asigura-te ca e un grup destinat vanzarilor. Apoi fa-i reclama grupului

| Yuoia a răspuns:

Daca le ceri taxa pentru postari, te vor parasi toti.
Las FB si mergi la munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am și eu o pagină cu tot atâtea like-uri + plus grup cu același nume care are peste 10.000 membri. Însă este totul din plictiseală, postez când vreau și nu am nici un scop de a ma îmbogății. Singur am ridicat pagina și grupul, fără nici un fel de ajutor, doar postând conținut de calitate. Însă ideea ta este una comunistă, cum este și Facebook-ul de fel. Eu nu ți-aș da nici 5 bani pentru asta.

| NonZarek a răspuns:

Clar nu recomand varianta cu taxa pentru a posta, nimeni nu ar plăti pentru asa ceva, iar ce e nasol e ca e pe Facebook, dacă ar fi fost pe Instagram era mai ok, dar asa pe Facebook nu stiu cum ai putea face colaborări fiindcă tot mai mulți se muta pe Instagram.

| Totenn a răspuns:

Nu poti sa faci bani pe Facebook. poate doar cu promovari. e mai usor pe Instagram sa faci bani

| Iuli122122 a răspuns:

Nu ar strica să faci colaborări. Dacă vrei, dă-mi mesaj pe Instagram și discutăm mai multe acolo:
@lumeain5minute.oficial

| LucianBadina a răspuns:

Te salut, am o propunere pentru tine. Te rog sa ma contactezi pe WhatsApp 0774639380