| Pubexpresssrl a întrebat:

Salutare dețin un srl pe profit din 2015. Acum vreau sa ma reprofileze pe curier.
Știe cineva cum pot lua legătura cu firmele de curierat gen Glovo, Tazz, etc

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică vrei sa pornesti o afacere și te ai încurcat la primul pas adică o căutare de 2 secunde pe google?

https://sell.glovoapp.com/ro/ro/

| Pubexpresssrl explică (pentru suntserios):

Ce ai trimis tu este colaborare dacă dehin o pizzerie sau un magazin sa colaborez cu ei ca ei sa îmi facă livrările deci nu are treaba una cu alta

| suntserios a răspuns (pentru Pubexpresssrl):

Scrie destul de clar acolo

Vrei să fii curier? Înregistrează-te aici

| Pubexpresssrl explică (pentru suntserios):

Eu am. Impresia ca tu nu știi sa citești acolo scrie vrei sa devii partener.
Și explica mai jos deții un magazin în restaurant etc!
Chiar dacă scria vrei sa devii curier este alta mâncare de peste. Sa devii curier este sa te angajezi la o firma partenera de alor deci ei legătură cu firma partenera nu cu Glovo.
Sa devii partener pe partea de livrări curierat tu angajezi și ei legătură cu firma mama adică Glovo.
Dacă ei. Legătură cu firma partenera îți dă un comision din comisionului adică el ia 30% tu ei 10 % tu muncești oamenii tai la fel plătești taxe impozite si el face bani.
De asta trebuie sa mergi direct la sursa nu la parteneri.

| Pubexpresssrl explică (pentru suntserios):

Aceste lucruri sunt secrete de afaceri și sunt confidențiale ca în ori ce contract și nu le găsești pe google

| suntserios a răspuns (pentru Pubexpresssrl):

Ce e secret? sa stii sa cauti pe google un email de contact de la glovo?

| Pubexpresssrl explică:

Și app legat de faceri nu poți sa îmi dai mie lecții care nu ai o treaba.
Eu dețin firma din 2015 pe profit magazine de îmbrăcăminte agenție de publicitate și vreau sa ma bag și pe curierat.
Sfat ininte sa te bagi în ce trebuie sa știi toate detaliile nu ce scrie pe google. Ca dacă scriu acum pe google ca tu ești președinte altul cauta și vede și o ia de buna!
Nu tot ce scrie pe google este și adevărat.
Acum na te înțeleg și pe tine ca de asta sunt firme care dau faliment în 2-3 luni de la deschidere ca nu sunteți informați corect și încercați marea cu degetul fără a avea cunoștințele necesare.
De asta sunt patroni și muncitori!

| suntserios a răspuns (pentru Pubexpresssrl):

Mare patron ești dacă îți cauți informațiile pe TPU happy.

| Pubexpresssrl explică (pentru suntserios):

Da sa învețe și alții ca tine care nu au o treaba cu realitatea

| Pubexpresssrl explică (pentru Pubexpresssrl):

Bai bebelusule cu unicorni eu zic sa nu mai răspunzi unde nu știi apucate de afaceri când o sa ai experienta atunci sa vorbești. Pana atunci veza-ti de unicornii tai.

| suntserios a răspuns (pentru Pubexpresssrl):

Tu ai scris aici sa te dai mare că și și tu o mica afacere? Hahahaha.

| suntserios a răspuns (pentru Pubexpresssrl):

Totusi cifra de afaceri a acestui pub express srl nu e nici macar jumate din venitu meu net de angajat... asa ca bebelusul cu unicorni nu are experienta in afaceri, da nici tu. Mai esti si pe pierdere in ultimul an.