| AlinMrs a întrebat:

Salutare, e cineva care are investitii la bursa sau cunostinte in legatura cu asta?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am eu, dar nu te pot ajuta prin răspuns aici. Este o profesie. Dacă ai bani mai mulți de investit, te poți adresa unui broker care te va sfătui ce acțiuni să cumperi. Ca să tranzacționezi la bursă sunt cursuri pe Internet. Este o activitate care presupune un risc mare.

| AlinMrs explică (pentru sadrian46):

Va multumesc pentru sfat, in prezent portofoliul meu cuprinde actiuni cu o valuare de 15000€, insa majoritatea sunt actiuni cumparate la diverse firme americane gen coca-cola, Apple, Microsoft, Google etc..in schimb nu am cunostinte in ceea ce priveste educatia financiara la noi in Romania, daca se pot cumpara actiuni la firme romanesti. In ce consta procesul acesta si cat de greu poate fi. Inca sunt la inceput si important pentru mine e procesul de invatare cat si a-mi putea proteja cat mai bine investitia.

| sadrian46 a răspuns (pentru AlinMrs):

Mă bucur penrtru tine. La noi în România nu vei găsi o educație specifică de investiții care să te ajute să îți protejezi investițiile făcute în firme românești.

| anotherwoman a răspuns:

Daca doresti informatii, iti recomand sa-l urmărești pe social media pe Marius Mihalca, el vorbește des despre asta.

| AlinMrs explică (pentru anotherwoman):

Multumesc pentru informatie!

| Povestitorul98 a răspuns:

Orice ai face, evită grupul Investitorii, nu sunt decât niște șarlatani care îți vor lua banii și în rest îți vor umple capul cu povești, nu crede nimic din ce îți spun ei, evită să le dai ceva avans că nu îl vei mai vedea înapoi, pe scurt, nu intra în legătură cu ei, sunt doar niste șnapani și șarlatani!