| Adix232 a întrebat:

Salutare.
Intrebarea mea este: Care este diferenta dintre cardul de debit si cardul de credit?
Care e mai avantajos pentru pariuri sportive?
Mi-a spus un prieten ca, cardul mondo de la B.T. e cel mai bun pentru pariuri sportive, dar acel card este un card de debit... si din cate stiu eu, sunt mai recomandate cardurile de credit pentru pariuri...
Daca se poate, recomandati-mi un card de la B.T. pentru pariuri sportive... mentionez ca e strict pentru pariuri sportive cardul si atat.
Dau funda...!

Răspuns Câştigător
| TheMargean a răspuns:

Salut!
1. Card de debit este acel card. care iti permite sa il alimentezi cu ce suma/sume vrei tu.
2. Card de credit, este cardul de imprumut. Adica banca iti ofera o suma (de regula de 3 ori sursa ta de venit pe luna, de regula suma totala a 3 selarii), iei banutii, platesti online, si apoi esti obligat sa ii dai inapoi!

5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Dupa ce ca iti spargi banii pe pariuri, mai vrei sa-i si imprumuti?
Viata mea...

| Letty03 a răspuns:

Dupa cardul de debit poti cheltui doar banii care sunt in el (o anumita suma) iar cardul de credit sunt banii mai mare dar dupa ce ai cheltuit bani esti obligata sa-i returnezi inapoi banci + comision.
eu zic mai bine sa folosesti cardul de debit pentru ca dupa mine cardurile de credit sunt cam inselatoare

| Adix232 explică:

Eu, pana acum am folosit cardul de credit pentru pariuri sportive, de la ING, chiar daca nu muncesc. Dupa spusele voastre sunt uimit cum de au acceptat cei de la ING sa-mi dea acest card de credit. Motivul pentru care doresc alt card e ca, exista comisioane ascunse la acest card de credit de la ING (la fiecare retragere, pierd cate 5-15 lei)... asa ca ma voi orienta spre cardul de debit Mondo de la BT, unde am inteles ca nu exista nici-un comision la retrageri!

| alecssutzu a răspuns:

Ia-ti un card de debit deoarece si eu sunt in situatia ta si imi fac card de debit pentru pariurile online