| AndreiManolache a întrebat:

La magazinul online ce posturi îmi trebuie? Știu că îmi trebuie un contabil, jurist, operator call centre, facturist, programator (cel care se ocupă de magazin), grafician (cel ce se ocupă cu bannerele, pozele de prezentare și chestii grafice de reclamă) și ceva pe la logistică, așa este? Sau sunt prea mulți, cel puțin pentru început? Îmi mai puteți da, dacă am ratat vreun angajat, cel care e? Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

O persoana trebuie sa se ocupe cum 3 sarcini si sa fie si prieten, sa te ajute gratis sau cu ceva bani de buzunar pana ia avant afacerea, altfel se termina din prima luna.

| AndreiManolache explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Da, o să-mi fac SRL cu unic asociat și am voie să mă angajez la propria firmă și, din start, o să mă angajez pe vreo 3 posturi, la care mă pricep și care îmi plac.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru AndreiManolache):

Asa e cel mai bine.Si daca prima luna munciti gratis, si tu si asociatul tau, o sa aveti un start foarte bun.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nimeni nu demareaza o afacere impovarandu-si-o cu salariile angajatilor!---"moare " (afacerea), dupa nici doua luni, daca cheltuielile depasesc profitul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Obligatoriu este sa ai un contabil daca deschizi SRL... in rest dai faliment daca angajezi din prima 7 oameni.