| Florentin01 a întrebat:

Ce posturi îmi trebuie la un magazin online, spre exemplu PC Garage, în afară de contabil, jurist, manager sau director general, programator, mai exact cel care o să se ocupe cu partea de adăugare produse, poze etc și ceva call centre? Mulțumesc anticipat și rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La inceput ai nevoie de:
- 1 contabil, cu cunostinte si experienta in domeniu (en gros si en detail)
- 1-2 programatori, care sa faca site-ul, cu toate functiile necesare (baza de date, evidenta comenzilor si ale stocurilor etc, adica direct evidentele contabile si de gestiune
- cel putin un gestionar
- persoana care se ocupa cu achizitii si postarea articolelor pe site
- persoana care se ocupa de expedierea produselor comandate
- persoana care se ocupa cu asamblarea, configurarea si repararea in garantie a produselor comandate

In functie de volumul vanzarilor, la inceput 2-3 persoane pot face la primele comenzi (poate chiar si tu), dar trebuie sa te astepti ca in viitor sa fie nevoie de marirea numarului de persoane necesare pe fiecare ramura de activitate.