| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Pentru un începător al tranzacțiilor ce platformă recomandați, etorro sau trading 212? Am văzut că sunt foarte folosite și nu știu care e mai bună și care e mai puțin bună. Fiindcă aș vrea să mă apuc de investit și nu știu ce platformă să aleg. Voi ce îmi recomandați și de ce? Adică ce avantaje și dezavantaje ar fi. Fără bătăi de joc, mersi.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am încercat ambele, trading 212 mi se pare mai interactiv, niciunul dintre ele nu cred că are comisioane, am făcut tranzacții și Withdraw și n-am avut comision.

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Și eu am început să mă documentez recent legat de cele mai ok platforme pentru începători. Pentru crypto din ce am găsit până acum ar fi binance sau kraken. Sunt ușor de folosit, poți alimenta direct cu cardul și ai comisioane foarte mici la trade. Succes!