| MrNobody a întrebat:

Salutare. Sunt detinatorul unui card BRD Maestro. Vreau sa-l schimb cu unul de tip Mastercard. Problema e ca pe acest card(Maestro) care il detin in prezent primesc salariul de la societatea unde lucrez. Daca il voi schimba cu unul de tip Mastercard voi mai putea primi salariul pe el? Sau a doua varianta : Imi mai pot face inca un card Mastercard in afara de cel Maestro care il detin in prezent? Daca da. Trebuie sa platesc vreo taxa?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bine ar fi daca te-ai duce la BRD si ai intreba acolo. Insa din cate stiu, pot sa-ti spun, ca banii ajung in cont curent, de care poate fi legat orice card sau chiar 2-3 carduri deodata, de exemplu: 2 membri de familie. Asa ca nu cred, ca vei intampina vreo problema. Salariul tau va fi in continuare livrat in acelasi cont, insa ii vei scoate cu ajutorul altui card. Fa o plimbare pana la banca, ca sa afli mai multe!winking Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema cu schimbarea cardului in care primesti salariul trebuie s-o rezolvi la firma ta, pe banca n-o intereseaza, firma vireaza salariul pe card. Fa-ti un Mastercard si apoi solicita sa-ti fie virat salariul pe acesta. Daca firma nu vrea(existand vreun impediment) poti sa-ti faci Mastercard si sa ramai si cu Maestro, nu-i nici o problema, poti avea mai multe carduri. Succes si numai bine!

| ikram a răspuns:

Da, poti sa iti mai faci inca un card Mastercard, din cate stiu eu la Mastercard este o taxa de vreo 15 lei.

Dupa ce iti schimbi cardul, poti sa le dai noul cont iban societatii la acre lucrezi spunandu+le sa iti vireze banii in nout cont iban (al noului card).
Iar celalalt card daca nu+l mai doresti va expira si nu ti-l vei reinoi.

NOname
| NOname a răspuns:

@MrNobody, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!