| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut Lume, vreau si eu un abonament la HBO GO, problema este cu plata din motive ca PayPal-ul meu a fost limitat si nu mai pot face nimic cu el iar cealalta problema este ca accepta doar Visa Si Mastercard iar eu am Maestro, dar detin doua tipuri de carduri unul de la Skrill iar celalalt de la Neteller. Dar problema este ca daca incerc oricare din ele primesc urmatorul mesaj "Cardul tău a fost emis într-o altă țară și de aceea nu este acceptat.(15.01)" cum as puea face altfel?

5 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

In mod cert ar trebui sa-ti faci un card Visa, Mastercard sau American Express. Sunt cele mai populare tipuri de card de pe planeta, trebuie sa detii macar unul dintre ele.

Vezi daca se poate cu PaySafeCard, cel putin la Netflix stiu ca merge, ma rog, nu este convenabil, dar pana iti faci card.

| adrianbestboy98 explică (pentru MagicOneT):

American Express tot strain este nu accepta carduri din strainatate(daca accepta American Express Automat Accepta Si Neteller Sau Skrill) cu paysafe din pacate nu se poate nu stiu de ce nu fac ca la Netflix, acolo platesc lunar cu Maestro meu de la banca(card cu adminisrare gratuita)

| MagicOneT a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Politica ciudata au cei de la HBO...

| mitu125 a răspuns:

Fa-ti Visa sau mastercard. Altceva nu stiu ce sa-ti recomand ( fa-ti Netflix, hehe ). Sper ca ti-am fost de ajutor... funda?

| adrianbestboy98 explică (pentru mitu125):

Pe la bancile de la noi se plateste comision pe luna, Netflix am happy