| Claudio707 a întrebat:

AM MARE NEVOIE DE AJUTOR, câtă carne credeți că poate avea un BIZON DUPă tăiere, greutatea lor la masculi este intre 460 – 990 kg? Deci as vrea sa știu după tăiere cam cu câte kg "as putea rămâne", gen carne curata fara oase etc doar mușchi...

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar prin cantarire se poate din pacate.
Ai spus multe variabile, una este sa aiba 460 kg si alta 990
Si nu putem sti daca carnea curata de care ai mentionat este formata doar din muschi sau are si grasime happy

| Claudio707 explică (pentru Simpatic):

Doar mușchi la 460kg