| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Am o problema foarte mare cu care as vrea sa ma ajutați.din vara pana in Decembrie am făcut 2000€ i am înmulțit din banii primiți de la bunici.i am înmulțit pe cale cinstita,sunt un om drept, dar din Decembrie m-am apucat de păcănele...de atunci n-am mai putut produce niciun leuț. astazi am băgat ultimii mei bănuți pe care ii mai avea și nu știu ce sa mai ma fac.am băgat intr-o seara 2500 de lei și am intrat in depresie. Cum credeți ca as putea sa fac bani acum? Îmi merge foarte bine capul la afaceri, dar acum n-am cu ce sa o iau de la capăt...sunt in clasa a 12-a și nu-mi pot lua un job.regret foarte mult acei bani, dar prostiile alea mi-au intrat in sânge sad.ce credeți ca ar trebui sa fac acum ca sa mai produc ceva? Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

"Îmi merge foarte bine capul la afaceri" nu se pupa cu ce ai povestit tu mai sus. Stai calm, invata pentru bac, baga-ti bine in cap ca din pacanele cistiga doar patronul care le administreaza, nu idiotii care isi lasa banii acolo.

| johnnny123 a răspuns:

Acum nu mai ai ce să faci altceva decât să-ți aduci aminte toată viața acest adevăr: "Jocurile de noroc sunt o taxă pentru oamenii slabi la matematică"

Cu alte cuvinte, TOATE jocurile de noroc (fie că sunt păcănele, ruletă, loto, pariuri sportive, jocuri de cărți ș.a.m.d.) sunt concepute matematic astfel încât casa să câștige până la urmă. Jocurile de noroc nu sunt fair-play. Sunt certitudini statistice că vei rămâne fără bani.

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru johnnny123):

Am înțeles, drag prieten! Dar eu vreau sa găsesc o metoda pentru a ma ridica din nou

| johnnny123 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Păi dacă ai făcut 2000 de euro cinstit și prin forțe proprii în doar câteva luni, sunt convins că poți să o faci din nou. Ești abia în clasa a 12-a, ai timp să te mai ridici de încă o mie de ori.

Doar lasă păcănelele.

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianNastase a răspuns:

Daca ai peste 18 ani poti cauta o firma serioasa de Network Marketing, poti face bani frumosi.