| Daniel_George_1997_w08X a întrebat:

Salutare TPU as dori sa ma angajez part-time (am 16 ani ) pe timpul liceului (sunt clasa a 10-a) intre orele 07:12:00 (la 12:30 trebuie sa fiu la liceu si la 13:00 incep cursurile) deci cineva sa-mi spuna va rog frumos un job part-time pentru ca am nevoie de niste banuti. pentru ca sunt intr-o situatie foarte proasta financiar (ma refer ca familie ) si sunt nevoit sa ma duc la munca si pe timpul scolii. Mulumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Si cand mai inveti?
Parintii tai nu lucreaza? Sau ai nevoie pentru altceva...

| Daniel_George_1997_w08X explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Eu am doar tata si el e un distrus care nu mai merge la munca (l-a dat afara ca nu s-a mai dus 1 saptamana.) deci acum doar eu sunt "sprijinul" casei. si mama n-am (m-a parasit la 11 luni), stau doar cu "tata" in casa.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Daniel_George_1997_w08X):

Sa mearga tata la munca! Pentru ca altfel va bea, va fuma si cine stie ce va mai face din sprijinul tau. Asta vrei? Sa-i intretii viciile?
NU renunta la scoala. Trimite-l la munca. Bate-l la cap, obliga-l, fa orice sa marga.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut... Poti incerca la McDonald's. Se pare ca ei au nevoie de staff part-time sau full-time. Multa bafta!