| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Salutare TPU, avănd în vedere faptul că este prima dată când mă confrunt cu acest "șomaj tehnic" datorită pandemiei de Covit-19, doresc să știu care este data la care ar trebui să îmi primesc bani (dacă există sau nu o dată anume)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ziua in care primeai banii de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o oportunitate mare pentru romani acest somaj tehnic, practic esti platit degeaba, fara sa faci nimic, si daca doresti, poti sa iti folosesti timpul sa muncesti in alta parte in aceasta perioada. multe persoane aproape si-au dublat venitul in aceasta perioada

| VasileAmadon a răspuns:

Șomajul tehnic in România se va da maxim până pe 20 Mai! Cine are economii trăiește...