| unnumeblablahahdnsbnsns a întrebat:

De a ce varsta se poate face card de credit/debit? Este posibil de la 12 ani? Ms

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Daca te duci cu parintii, e posibil ca mai putin de 18, am auzit des de copii cu card-uri "pentru urgente"
TOTUSI
solutia e simpla, ia bancile la rand, si da-le telefon, asa o sa aflii de la botul calului ce tarate mananca fiecare, ca fiecare banca are regulile ei

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De la 18 fara parinti, inainte de 18 cu ei

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Majoritatea bancilor fac doar de la 14 ani si doar cu parintii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Card de de debit pentru copii intre 6 si 18 ani dar doar cu parintii. http://bit.ly/2Zf5oa7

| StrongHeart a răspuns:

| armiaso a răspuns:

Card de debit inainte de 18 ani e posibil, card de credit cand dovedesti ca le poti da banii inapoi, adica ai salar.