| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce fel de card e mai bine sa ai, de credit sau debit?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul de credit practic foloseste banii bancii pe care tu ii imprumuti de le ei si apoi ii platesti inapoi in anumite conditii.

cardul de debit e cardul pe care primesti bani sau iti pui singur bani si folosesti atat cat ai, fiind strict banii tai

| sierra1 a răspuns:

Tu ca persoană matură ce ești și incasezi venituri la bancă, o să ai de credit

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti sa citesti despre cele doua tipuri, aici, https://intreb.bancatransilvania.ro/......de-credit/
Cat despre ce e mai bine, depinde doar pentru ce doresti sa il folosesti. Doresti sa te imprumuti la banca? Atunci card de credit. Daca doresti sa depui bani in cont, sau sa ti se depuna, si apoi sa ii folosesti, atunci card de debit.

Răspuns utilizator avertizat