| Lydia2806 a întrebat:

De la ce vârstă se poate lucra ca reprezentat Avon? (sau alte firme de cosmetice și make up). Cam cat ar fi salariu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți lucra de la 18 ani. Avon este cea mai veche firmă de MLM din lume, de pe la 1876. Are cam 4, 5 milioane de colaboratori în toată lumea. Nu există salariu. Cumperi cu preț mai mic produse pe care le revinzi. Mai câștigi comision după membrii pe care îi aduci în rețea. Eu doar utilizez produse de ale lor. Ele se vând bine datorită raportului calitate- preț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu te angajezi la ei practic.
N-ai statut de angajata cu taxe platite sau mai stiu eu.
Aici la mine, spre exemplu, e o fata care lasa cataloage la oameni in posta, si un formular de comanda, cu codul produsului.Si iti scrie acolo, vezi ca vin in ziua x, sa iau catalogul inapoi si eventual comanda daca vreti sa comandati ceva.
Sau colegilor de la scoala, daca ai colegi si colege care folosesc produse avon, si care au bani si n-au ce face cu eilaughing

| Andreea23r a răspuns:

La Oriflame te poți angaja de la 16 ani cu acordul unui părinte.

| Lydia2806 explică (pentru Andreea23r):

Hm. îmi poți da mai multe detalii?