| monsterRyder a întrebat:

Doresc sa cumpar un produs din America si sa-l aduc in Romania.Ma costa in total 33$. Intrebarea este:trebuie sa platesc taxa vamala cu TVA si cat?
Cum o platesc in plus, daca comand direct din America?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Nu stiu.s-ar putea sa nu platesti nimic, caci este valoare mica, si nu cred ca-i aparatura.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Te poate duce la 100$ transportul. poti intra pe okazii.ro,sa dai cautare caci sunt unii care comanda din usa, si iti poate spune.bafta.

| monsterRyder explică (pentru express11):

33$ cu tot cu transport in Romania cu First Class. Taxa vamala cat o fi?

| express11 a răspuns (pentru monsterRyder):

Nu stiu.s-ar putea sa nu platesti nimic, caci este valoare mica, si nu cred ca-i aparatura.