| wowmentol2 a întrebat:

Salutare TPU.
Poate să-mi explice cineva ce înseamnă o platformă SaaS, gen cum e gomag? Intenționez să-mi deschid un magazin, ce-mi poate oferi o platformă de genul SaaS. Gen cu ce ma ajuta ei? Imi creaza site-ul și-mi caută produsele sau macar ma ajuta? Poate suna ciudat ce intreb, dar nu am înțeles exact cum sta treaba. Daca imi poate da cineva un răspuns serios si pe înțelesul tuturor as fi foarte recunoscător. Mulțumesc! Dau funda

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

SaaS este același lucru cu alte platforme care îți oferă servicii similare( wordpress, Squarespace), dar este modern și are mai multe facilități și este mai flexibil. Asta înseamnă că poți încheia un contract în care nu doar îți este construit websiteul, dar este și întreținut, actualizat, și securizat tot de ei.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai habar cu ce se manaca Saas-ul ala dar vrei sa dezchisi ceva ce habar nu ai laughing

| Violleta2022 a răspuns:

In viata trebuei sa faci CE STII foarte bine, nu ce nu stii deloc, ca nu te ajuta la nimic s ate apuci de ce nu ai habar

| wowmentol2 explică (pentru Violleta2022):

Excepțional răspuns, in viata ce nu stii se poate învăța, daca nu ai răspunsuri pentru întrebări, nu mai răspunde

| Violleta2022 a răspuns (pentru wowmentol2):

Daca nu ai experienta sau habar despre ceva, nu te apuca sa afci afaceri fiindca nu vei rezolva nimic.

| wowmentol2 explică (pentru Violleta2022):

Ok

suntserios
| suntserios a răspuns:

O platforma saas iti ofera servicii pe tot parcursul colaborarii cu ei. Adica iti fac site-ul si apoi il administreaza. Dar e destul de greoi sa iti deschizi un magazin online cu gomag spre exemplu pentru ca vei fi dependenti de ei pentru orice tine de managementul site ului