| agent003 a întrebat:

Ma ajuta cineva, tot incerc sa pun o imagine in document html, si nu mi se primeste, poate cineva sa-mi explice mai clar, nu-mi dati linkuri catre html pe intelesul tuturor ca n-am inteles nimic de acolo. Dau funda

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Sunt mai multe moduri de a introduce o imagine intr-un document html.
in primul rand, ca imaginea sa se incarce, trebuie sa fie urcata pe un server, chiar si in local.(EXEMPLU:upload pe google drive)
de acolo, copiezi linkul,(ai grija sa-l setezi pe public)si-l pastezi int-un document text.
urmatoarea etapa este sa formezi tagul in care va fi introdusa imaginea. link spre exemplu tag:https://docs.google.com/......Y0VUU/edit
daca intampini probleme, anunta-ma