| Prumarius a întrebat:

Salutare TPU vreau schimb cardul bancar de la banca transilvania.ce banca ar fi ok? fara comisioane mari.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

ING. Poti scoate, dar si depune bani oricind vrei. Iar prin Homebank, serviciul de internet banking, poti face orice tranzactie fara a iesi din casa.

| Adry05 a răspuns:

ING, pe langa ca scoti de la bancomatul lor fara comision, poti primi diverse reduceri la diverse magazine daca platesti cu cardul.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De tras ti-o trag toti de nu te vezi. Cam ce faci de obicei cu cardul (ca si operatiuni) si ce sume incasezi? Sper ca ai macar vreo 1000 RON salariu/pensie/bursa/ceva de genul. De ce, fiindca ING au o oferta foarte buna, cam la fel si Raiffeisen, insa ING cistiga cu online bankingul si ofertele cash back (am avut 5% cash back de la pcgarage de exemplu cand mi-am luat telefon, de multe ori ai si 10-15% money back de la magazine gen elefant sau carturesti).

| Malia00 a răspuns:

De sambata vor disparea multe comisioane la banci, mai poti astepta daca doresti si dupa ce intra noua lege sa alegi ce iti este util.