| ReleaMax a întrebat:

Salutare tuturor.
Daca vreau sa aduc un produs, gen pixuri, dintr-o alta tara in Romania urmand ca eu sa le distribui prin intermediul unor magazine in toata tara, de ce fel de firma am nevoie? Import-export? Poate cineva sa imi lase mai multe informatii cu privire la acest subiect? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa infiintezi o firma cu acest obiect de activitate, respectiv import si comert en-gros cu produsele respective.
Primul pas este sa mergi la Oficiul registrului Comertului din judetul tau, pentru rezervarea denumirii firmei si acolo vei primi toate informatiile necesare si chiar iti pot face actul constitutiv al societatii, de obicei SRL.