| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor.
Doresc sa deschid un magazin online de produse naturiste gen plafar si cu sector de produse bio si organice. Am studiat mult din oferte pe internet si am cautat distribuitori care sa-mi livreze marfa, insa nu prea am gasit oferte f. interesante in domeniul produselor bio si organice, cu toate ca domeniul acesta se pare ca este in expansiune.

Astept parerile si sfaturile voastre in legatura cu acest subiect. Multumesc!

2 răspunsuri:
| claudia5fabules a răspuns:

Ai dreptate, e un domeniu pe care se pune accent din ce in ce mai mult. dar trebuie sa faci si un plan de promovare, sa indexezi site-ul repede, nu sa platesti mereu la adwords la click. eu lucrez la un magazin online cu produse cosmetice si m-am promovat prin mai multe canale, cel mai eficient pare sa iau articole pe alte site-uri cu autoritate prin http://articoleplatite.ro/ dupa 2 luni am ajuns in top 10 cautari pe google dupa oja semipermanenta. ideea este sa iti optimizezi foarte bine site-ul si sa te promovezi bine, ca sa ai "vizibilitate". intelegi ce zic? bafta!

| anonim_4396 explică (pentru claudia5fabules):

Multumesc mult pentru sfat. Inteleg forte bine ce spui, insa este prima cand imi fac magazinul meu si am o mica teama legat de nisa care am ales-o. Am observat o crestere foarte mare a interesului fata de anumite produse bio in Romania si asta ma determinat sa incep.