| PLAMI a întrebat:

Salutare! Vin cu e nelămurire,sunt angajat la o firmă,până în momentul respectiv în acte am fost angajat cu minimul pe economie, am cerut să mi se crească la 5000 salariul brut justificat la stat, mi-a făcut o ofertă să mă angajele pe 2 firme ca pe una să fie 2500 burt și pe cealaltă la fel,în total 5000, mă afectează cu ceva pe mine personal? Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Ce saracie de firma...de asta nu suport eu sa lucrez cu si pentru firme mici, ca vin mereu cu tot felul de tertipuri de genul doar ca sa economiseasca ei acolo 50 de lei complicand angajatul. In principiu nu te afecteaza cu nimic pe tine atata timp cat iti plateste contributiile catre stat si tu iei salariul net pe care ti-l doresti. Doar ca sa tii cont de un lucru, atunci cand o sa pleci de la ei, o sa trebuiasca sa primesti documentele de incetare a contractului de la ambele firme.