| HadesSs a întrebat:

Salutare, vreau sa cumpar un apartament si costa in jur de 35000 euro, ce stiti care banca are cea mai buna dobanda si care e cel mai potrivit credit pentru asa ceva, sa fie pe termen mai lung cu o rata mai mica?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu banca la care incasezi veniturile ar trebui sa iti ofere cel mai avantajos credit, nu e o regula insa. In rest trebuie sa mergi personal sa vezi in functie de nevoile tale, ce oferte primesti

8 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Termen lung=dobanda mai mare.
Mai bine mai astepti si strangi banii necesari achizitionarii, pana atunci mai analizezi piata! Nu merita sa te incurci cu bancile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand CARul.Are dobanzile cele mai mici.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca CAR nu e chiar ca pomana prin tari straine sa iti dea 30.000 euro pe ochi frumosi happy

| HadesSs explică (pentru suntserios):

E postata in 2018 intrebarea de atunci am cumparat apartamentul laughing) cu bani cash.

| suntserios a răspuns (pentru HadesSs):

Te cred, eram doar intr-o vanatoare de rapunsuri de cacao a userului de mai sus happy

| HadesSs explică (pentru suntserios):

La sume mici intr-adevar e convenabil CAR-ul, userul de mai sus cred ca e fake, un baiat de 12 ani care se da fata de 37 laughing

| Doja a răspuns:

Inainte de a cumpara un apartament fa o evaluare de structura a cladirii si/sau cheama un arhitect sa arunce ochiul. Asta ca sa nu-ti iei un apartament ieftin intr-o cladire care cade pe tine.

| Vasile_Alex_1990 a răspuns:

Raiffeisen Bank happy