| AndreiManolache a întrebat:

Vreau să mă apuc de afaceri și sunt nou în domeniu. M-am gândit la câteva afaceri: 1. magazin online în care să vând mai multe chestii de la electronice, electrocasnice și periferice până la bricolaj, cărți etc. Gen un Emag, dar mai mic; 2. firmă de transport de marfă intern și internațional; 3. Firmă de construcții; 4. editură-tipografie. Care e cea mai profitabilă? Chestia e ca toate îmi plac. Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Apuca-te de domeniul de care TE PRICEPI cel mai bine!
Gandeste asa: se poate intampla sa ramai de unul singur si trebuie sa lucrezi si in locul angajatilor. Vei putea face fata?
Cati bani trebuie sa investesti ca sa devii profitabil? Concurenta deja are bani csi experienta.
Dupa cat timp ti se ramburseaza banii investiti?

Daca stii sa raspunzi la intrebarile de mai sus, atunci poti incepe cu oricare.
Daca nu, atunci mai bine da-mi mie jumatate din banii ce le vei pierde si te voi sfatui cum sa eviti capcanele.

1 răspuns:
| xerxes1 a răspuns:

De la a place pana la pasiune si competenta este cale lunga.
Chiar daca in afaceri aceste conteaza doar 20%.