| ianis1231231 a întrebat:

Se mai gasesc terenuri libere de minim 20ha de luat in arenda in jud Arges pe zona calinesti leordeni,Oarja, Cateasca.Eu am solarii si as vrea sa ma bag sa cultiv si grau porumb...etc la camp. Banii nu ar fi o problema stiu preturile utillajelor si situatia care se intamlpla in agricultura.Eu as dori sa si irig.
•Nu vr comentarii de genul nu s-ar merita investitia din cauza preturilor sau altfel de comentarii.•Vreau strict ideea daca se mai gasesc sau nu terenuri de minim20 ha ca asa de 1ha stiu ca se mai gasesc.

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Oamenii care au acum teren și-au dat seama că sunt o mina de aur sa zic așa cănd e vorba de export. Toți care au, ori le inchiriaza in arendă la arendașii mari ( care au monopol ) sau le cultiva ei. Nu stiu de Arges, dar, in Ialomița ai mei au 5 terenurilor cam de 15 ha. Le arendau la tipul care arenda toate ( EXCLUSIV TOATE) terenurile din Ialomița. Când le-am luat eu, am inceput sa le cultiv. Așa că dacă nu te știi cu omul, sa ii zici sa ți le dea ție, succes sa te faci remarcat peste tipul care face asta de 30 de ani )